Ruch Czystych Serc

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę RCS do Meksyku!

Termin: 28.01-08.02.2023; zapisy do: 23.11.2022!

Program:

1 DZIEŃ: 28.01.2023

POLSKA – MIASTO MEKSYK

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 06:30. Wylot do Meksyku o godzinie 09:40. Lot z przesiadką w Frankfurcie. Przylot do Frankfurtu o godzinie 11:10. Wylot do Meksyku o 13:35. Przylot o godzinie 19:00. (godziny podane w czasach lokalnych) Odbiór bagaży. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

2 DZIEŃ: 29.01.2023

MIASTO MEKSYK

Po śniadaniu przejazd na Plac Główny miasta Zócalo. Pieszo deptakiem Madero udamy
się na zwiedzanie największej barokowej Katedry Metropolitańskiej, gdzie znajduje się figura Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II. Msza Świeta. Przejdziemy do świątyni azteckiej Templo Mayor – miejsce, gdzie znajdowała się wyspa, na której zostało założone dzisiejsze Miasto Meksyk, nazwane przez Azteków Tenochtitlan. Z punktu widokowego będziemy podziwiać jego ruiny. Wejdziemy również do Pałacu Narodowego, dzisiejszej siedziby administracyjnej Prezydenta Meksyku. Na jednym z jego dziedzińców znajdują się Murale Diego Riwiery, które przedstawiają 300 lat historii Meksyku i dawne kultury prehiszpańskie. Otwarcie Pałacu często uzależnione jest od decyzji władz państwowych. Przejedziemy na południe miasta do Xochimilco – nazwane przez Azteków Miejscem Kwiatów – w ciągu godziny pokonamy część jednego z kanałów. W czasie rejsu obsługa łodzi zaserwuje nam obiadokolację. Wieczorem powrót do hotelu.

3 DZIEŃ: 30.01.2023

PLAC TRZECH KULTUR – BAZYLIKA – TEOTIHUACAN

Po śniadaniu wyjazd na Plac Trzech Kultur, symboliczne miejsce powstania nowej rasy metyskiej w wyniku połączenia ras hiszpańskiej i indiańskiej. Tutaj też Juan Diego zdawał relację Biskupowi Zumarraga z Objawień Najświętszej Marii Panny z Guadelupe. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadelupe, gdzie będziemy podziwiać ołtarz, na którym znajduje się oryginalny Wizerunek Panienki, pojawił się on na tilmie Juana Diego 12 grudnia 1531 roku. Zobaczymy Starą i Nową Bazylikę, ich przepiękne ogrody, wejdziemy do Kapliczki na Wzgórzu. Msza Święta. Chwila czasu na zakupy dewocjonaliów.  Przejazd do Teotihuacan, miejsce, gdzie według Azteków rodzili się bogowie. Miasto, które rozwijało się do VIII wieku. Tutaj będziemy mogli wejść na jedną z największych Piramid Słońca, zobaczymy również Piramidę Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli czy Pierzastego Węża. Udamy się na degustację tequili. W lokalnym warsztacie poznamy obróbkę  kamienia – obsydian, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem i kamieniami szlachetnymi. Przejazd na obiadokolację do lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

4 DZIEŃ: 31.01.2023

MEKSYK – TLAXCALA

Po śniadaniu przejazd do Tlaxcala – stolicy jednego z najmniejszych stanów w Meksyku. Wizyta w centrum miasta zwiedzanie jednej z najstarszych katedr, przepiękny kolonialny budynek korridy, plac Gubernatora, plac główny. Przejazd do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny z Ocotlan – miejsce, gdzie Panienka wskazała miejsce z cudownie uzdrawiającą wodą.
Msza Święta. Przejazd do hotelu dawnej hacjendy. Kolacja i nocleg.

5 DZIEŃ: 01.02.2023

CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Śniadanie. Przejazd do Puebli. Po drodze zwiedzimy Cholulę, miejsce gdzie Hiszpanie wybudowali na największej piramidzie kościół. Odwiedzimy również Małe Pueblo – Tonatzintla, gdzie będziemy podziwiać mały kościółek wybudowany w nietypowym stylu barokowym. Następnie udamy się do Puebli. To jedno z piękniejszych miast kolonialnych, które zostało założone przez Hiszpanów i początkowo, miało spełniać funkcję stolicy. Zobaczymy Katedrę, Kaplicę Różańcową w kościele Santo Domingo – najpiękniejszy przykład baroku meksykańskiego. Msza Święta. Spacerem przejdziemy po Słodkiej Uliczce – miejsce słynące z lokalnych łakoci. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

6 DZIEŃ: 02.02.2023

PUEBLA – CACAHUAMILPA – TAXCO

Po śniadaniu Msza Święta. Wyjazd w kierunku Taxco. Postój w Cacahuamilpa jest to jedna z najpiękniejszych jaskiń w środkowym Meksyku, z ogromnymi salami i niezliczoną ilością stalagmitów i stalaktytów – przez około godzinę będziemy mogli je podziwiać w różnych formach. Następnie udamy się do sklepu – warsztatu srebra, tutaj poznamy jak wydobywa się ten szlachetny metal, jego obróbkę i przepiękne wzory jakie tworzą lokalni rzemieślnicy. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

7 DZIEŃ: 03.02.2023

TAXCO – ACAPULCO

Po śniadaniu wjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zatrzymamy się na placu głównym miasteczka – Zócalo. Tam znajduje się kościół Santa Prisca wybudowany przez ojca dla syna. Przejazd do Acapulco. Hotel all inclusive. Msza Święta. Nocleg.

8 DZIEŃ: 04.02.2023

ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek all inclusive. Obiadokolacja. Msza Święta. Nocleg.

9 DZIEŃ 05.02.2023

ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek all inclusive. Obiadokolacja. Msza Święta.  Nocleg.

10 DZIEŃ: 06.02.2023

ACAPULCO – VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK

Śniadanie i wyjazd do Miasta Meksyk. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa. Zakwaterowanie
w hotelu. Nocleg.

11 DZIEŃ: 07.02.2023

MIASTO MEKSYK – BAZYLIKA – LOTNISKO

Śniadanie. Krótki przejazd panoramiczny najpiękniejszą Aleją Reforma, zdominowaną dzisiaj przez nowoczesne wieżowce, przejedziemy obok Pomnika Anioła Niepodległości, Krzysztofa Kolumba czy Diany, Łowczyni Gwiazd. Przejazd do Bazyliki. Msza Święta. Czas wolny na własne modlitwy. Przejazd na lotnisko. Odlot do Polski o godzinie 21:00. Lot z przesiadką w Frankfurcie.

12 DZIEŃ: 08.02.2023

POWRÓT DO POLSKI

Lądowanie w Frankfurcie o godzinie 14:40. Wylot z Frankfurtu o godzinie 16:40. Przylot do  Warszawy o godzinie 18:15. Zakończenie.

ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem: Warszawa-Meksyk-Warszawa, lot z przesiadką we Frankfurcie, samolot rejsowy – linie lotnicze Lufthansa,
 • ubezpieczenie UNIQA KL – koszty leczenia: 40 tys. EURO i NNW 2 – następstwa nieszczęśliwych wypadków: 4 tys. EURO + pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe,
 • bagaż rejestrowany 23 kg, wymiary: wysokość + szerokość + długość = max 158 cm,
 • bagaż podręczny 8 kg, wymiary w cm: 55 x 40 x 23 cm,
 • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem/busem
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej min. ***, pokoje 2 osobowe z łazienką,
 • wyżywienie według programu,
 • hotel z all-inclusive w Acapulco,
 • Tour Guide – system nagłaśniający,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocy.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • 200 USD/OSOBY bilety wstępów, obowiązkowe napiwki dla bell bojów hotelowych, kelnerów w czasie zaprogramowanych posiłków w hotelach oraz inne koszty związane z realizacją programu, napiwki dla kierowcy i przewodnika miejscowego. Opieka polskojęzycznego pilota przez cały okres pobytu w Meksyku.
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 420 USD/os,
 • Napoje w czasie posiłków oprócz All inclusive,
 • Wydatki indywidualne nie objęte programem,
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,
 • Korzystanie z atrakcji w hotelach dodatkowo płatnych takich jak: mini barki, strefy jacuzzi, wellnes i spa, bilard, pralnia itd.

CENA:

Grupa licząca minimum 32 uczestników:
1080 USD + 3650 PLN

Grupa licząca minimum 21 uczestników:
1180 USD + 3650 PLN

Zgłoszenia poprzez formularz. Więcej informacji na temat pielgrzymki zostanie przesłanych w odrębnym mailu po wypełnieniu formularza.

Formularz zgłoszeniowy: