Ruch Czystych Serc

Zapraszamy na letnie rekolekcje RCS młodzież, która chce żyć wg błogosławieństwa „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”!

Terminy:

I turnus: 3-10 sierpnia 2020, Gródek n. Dunajcem (Centrum formacyjno-rekolekcyjne Arka http://www.cfr-arka.pl)

II turnus: 11-18 sierpnia 2020, Gródek n. Dunajcem (Centrum formacyjno-rekolekcyjne Arka http://www.cfr-arka.pl)

Dojazd do Gródka komunikacją zbiorową: z Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza. Szczegółowe połączenia znaleźć można na stronie http://www.e-podroznik.pl

Koszt udziału w wybranym turnusie: 800 zł od osoby (w cenę wliczone są noclegi, wyżywienie i ubezpieczenie; dojazd jest we własnym zakresie). Obowiązuje wpłacenie zaliczki 150 zł od osoby na konto podane w mailu zwrotnym. W razie rezygnacji z rekolekcji zaliczka nie podlega zwrotowi!

W programie rekolekcji:

– codzienna Msza Święta

– adoracja wspólnotowa oraz nocna indywidualna dla chętnych

– ciekawe konferencje głoszone przez znakomitych prelegentów, z zakresu duchowości, relacji chłopak-dziewczyna, czystości, pracy nad sobą, zagrożeń duchowych i inne…

– dzielenie w małych grupach

– możliwość spowiedzi czy rozmowy z kapłanem, siostrą zakonną, zaproszonymi gośćmi i animatorami świeckimi

– spacery w niewysokie góry, rekreacja sportowa, integracja oraz czas wolny, by wspólnie pobyć razem, porozmawiać…

– możliwość nabywania wartościowych pozycji książkowych, płyt, audiobooków i koszulek w sklepiku RCS.

Co zabrać:

– Pismo Święte

– różaniec

– notatnik

– sportowe buty i strój, krem z filtrem UV oraz nakrycie głowy chroniące przed słońcem

– instrument muzyczny, jeśli na czymś grasz (stworzymy zespół muzyczny pod kierunkiem p. Zbyszka Małkowicza z zespołu Lumen:)

– nie trzeba brać śpiwora

Rekolekcje są przeznaczone dla młodzieży w wieku 16-35 lat (wiek w momencie rekolekcji). Osoby niepełnoletnie uczestniczą w rekolekcjach za zgodą rodziców i pod opieką osoby pełnoletniej – uczestnika rekolekcji RCS lub RCSM; zapisują się razem z opiekunem.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Zapisy: Prosimy wypełnić poniższy formularz (osoby z zagranicy nieposiadające peselu podają datę urodzenia). W ciągu 3 dni roboczych prześlemy maila zwrotnego ze szczegółowymi informacjami, formularzem do wypełnienia i nr konta do wpłaty zaliczki. Następnie w ciągu 2 tygodni od otrzymania maila zwrotnego należy odesłać nam wypełniony formularz i wpłacić zaliczkę. Po ich otrzymaniu prześlemy potwierdzenie przyjęcia na rekolekcje.

INFORMACJA w związku z COVID-19: w związku z wieloma pytaniami dotyczącymi rekolekcji w obecnej sytuacji epidemiologicznej, informujemy, że mamy nadzieję, że sytuacja do sierpnia na tyle się uspokoi, że rekolekcje będą mogły się bezpiecznie odbyć z zachowaniem wszelkich obowiązujących wówczas przepisów. Módlmy się o to. Jednak w razie konieczności ich odwołania, będziemy o tym informować i zwrócimy zaliczki.