Ruch Czystych Serc
Zapraszamy na pielgrzymkę Ruchu Czystych Serc do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 01-08.05.2020 r.

DZIEŃ  I                 01.05

Zbiórka w Poznaniu o godz. 8:00. Przejazd do Berlina. Przelot do Lizbony (14:50-17:30). Przejazd do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w  Santarem. Msza Św. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II                 02.05

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty.  Droga krzyżowa. Wioska Valinhos – miejsce objawień Anioła Portugalii,  Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka   i Łucji. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach i procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ III               03.05

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaca: gotycki klasztor cystersów. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża.  Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ IV               04.05

Po śniadaniu wyjazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Spacer po starym mieście, mi.in. zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii) i Starej Katedry. Wyjazd do Bragi, głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów. Msza Św, w Sanktuarium Dobrego Jezusa (Bom Jesus do Monte), zwiedzanie Bragi: Stare Miasto, Ratusz, Katedra.  Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V                 05.05

Po śniadaniu przejazd do Hiszpanii. Mini Camino de Santiago‎ – ok 15 km pieszej pielgrzymki do Sanktuarium Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim, Msza Św. Spacer uliczkami zabytkowego Starego Miasta. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ  VI              06.05

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Po drodze postój w Porto: katedra, nabrzeże rzeki Douro z wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO portem i mostem żelaznym z XIX w. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Lizbony.

DZIEŃ VII              07.05

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugali – Lizbony: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu       u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – Katedra, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VIII             08.05

Śniadanie. Przejazd do najbardziej na zachód wysuniętego fragmentu kontynentalnej Europy – Przylądka Roca, który przez długi czas w świadomości Europejczyków był końcem znanego im świata… Wyjazd na lotnisko w Lizbonie. Przelot do Berlina. (17:55-22:20) Transfer do Poznania i zakończenie pielgrzymki ok. godz. 2:30.

Koszt pielgrzymki: 1200zł + 420 euro

Cena w euro uzależniona jest od ilości uczestników: >45os.– 420€, 40-44os.- 460€, 35-39os.- 500€.

Cena zawiera:  transfery na lotnisko, bilety lotnicze z dużym bagażem podręcznym do 10kg, opłaty lotniskowe,  przejazd klimatyzowanym autokarem, noclegi w hotelach 2 i 3* (pokoje 2 osobowe), wyżywienie wypisane w programie, opiekę pilota, ubezpieczenie KL i NNW;

Cena nie zawiera: biletów wstępów, lokalnych opłat i miejscowych przewodników na co dodatkowo przeznaczyć trzeba  110 euro, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji, dodatkowego bagażu rejestrowanego 20 kg (210zł), możliwości wyboru miejsca w samolocie (70zł), dopłaty do pokoju jednoosobowego (170 euro), wydatków osobistych.

Zapisy i pytania prosimy kierować przez formularz: