Ruch Czystych Serc

PRZED WYPEŁNIENIEM FORMULARZA PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI:

Kiedy i jak można przystąpić do Ruchu Czystych Serc? W każdej chwili! Najpierw pójdź do spowiedzi św., a kiedy przyjmiesz Jezusa w Komunii św., oddaj Mu swoje serce, odmawiając Modlitwę zawierzenia; potem dokładnie wypełnij poniższy formularz.

Kto może przystąpić? Każdy, kto pragnie ofiarować Jezusowi swoje serce na leczenie i chce uczyć się od Niego kochać czystą miłością. Każdy, kto będzie podejmował starania, aby wypełniać zobowiązania zawarte w Modlitwie zawierzenia (od wieku nastoletniego wzwyż; osoby nie żyjące w związkach małżeńskich). Aby przystąpić do RCS, nie ma obowiązku uczęszczania na spotkania formacyjne.

Prosimy o podawanie swojego własnego, stałego adresu domowego (nie instytucji, akademików itp.). Nie ponosimy odpowiedzialności za błędne podanie nazwiska, które znajdzie się na błogosławieństwie oraz niedoręczenie przesyłki przez Pocztę przy braku dokładnego, poprawnego adresu. Prosimy nie wypełniać formularza kilkakrotnie. Po wypełnieniu formularza otrzymasz pocztą pakiet RCSiaka ze specjalnym błogosławieństwem i materiałami formacyjnymi oraz zostaniesz wpisana/y do Księgi Czystych Serc. Wysyłka pakietów odbywa się raz na 1-2 miesiące, z przerwą na wakacje.

Pakiet RCS jest wysyłany nieodpłatnie. Można jednak złożyć dobrowolną ofiarę (na konto umieszczone w poniższym linku prenumeraty) na wsparcie działań ewangelizacyjnych RCS. Wpłacając na to samo konto można także zamówić prenumeratę “Miłujcie się!” – pisma formacyjnego członków RCS, jeśli nie masz możliwości kupienia go w Twojej okolicy (w parafii, księgarni katolickiej). Pamiętaj, by to pismo regularnie gościło w Twoim domu! Więcej informacji o prenumeracie znajdziesz tutaj: zamow.milujciesie.org.pl

Odpowiadając na pytanie o swoje motywacje przystąpienia do RCS zachęcamy, by podzielić się w kilku zdaniach swoim krótkim świadectwem życia wartościami RCS, zmaganiami, nadzieją, uzdrowieniem, uwolnieniem przez Jezusa z grzechu itp..

Jeśli w Twojej okolicy działa wspólnota RCS, zachęcamy do uczęszczania na spotkania, by poznać inne młode osoby wyznające te same wartości co Ty. Wspólnota jest bardzo ważnym elementem rozwoju życia duchowego i umocnieniem wiary. Wykaz lokalnych wspólnot RCS znajdziesz tutaj: https://rcs.org.pl/info/lokalne-spotkania-rcs/. Jeśli nie ma w Twojej okolicy wspólnoty RCS, możesz należeć do jakiejkolwiek innej młodzieżowej grupy parafialnej.

W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi tzw. “pierścienia czystości” informujemy, że polski RCS czegoś takiego nie posiada oraz jest czymś innym niż włoski Ruch Czystych Serc (Cuori Puri), który owe pierścionki rozprowadza.

Informujemy również, że nie przyjmujemy do RCS mieszkających razem przed ślubem par chłopak-dziewczyna.

Małżeństwa sakramentalne zapraszamy do Ruchu Czystych Serc Małżeństw. Ważne informacje o RCSM (wraz z modlitwą zawierzenia RCSM) znajdują się w każdym numerze pisma “Miłujcie się!”. Pragnąc przystąpić do RCSM, prosimy o zmianę zakładki nad formularzem na RCSM i wypełnienie formularza.

Osoby żyjące w trudnych małżeństwach lub opuszczone przez współmałżonka, a pragnące dochować wierności przysiędze małżeńskiej prosimy o zapoznanie się z Ruchem Wiernych Serc i dołączenie do niego poprzez stronę: http://sychar-rws.blogspot.com/p/zobowiazania.html


  Formularz wstąpienia do Ruchu Czystych Serc

  Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe *


  Data wstąpienia *


   Formularz wstąpienia do Ruchu Czystych Serc Małżeństw

   Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe *   Data wstąpienia *