“Geniusz kobiecy” w teologii ciała Św. Jana Pawła II

2 konf - Teologia ciała - Geniusz kobiecy

09.05.2019 r. – II konferencja z cyklu:
Teologia ciała wg Św. Jana Pawła II

Zapraszamy w ten czwartek 09.05.2019 r. na drugi wykład ks. Damiana Copka z cyklu konferencji poświęconych teologii ciała Św. Jana Pawła II. Tematem przewodnim tego spotkania będzie: “Geniusz kobiecy” w teologii ciała Św. Jana Pawła II. Po wykładzie być może znajdzie się czas na zadawanie pytań.  😉

Teologia ciała to zbiorczy termin rozważań Św. Jana Pawła II poświęconych ludzkiej płciowości. Zaliczają się doń takie prace jak: “Miłość i odpowiedzialność”, “Mężczyzną i kobietą stworzył ich” oraz liczne konferencje środowe wygłaszane przez Papieża Polaka na początku swego pontyfikatu.

Św. Jan Paweł II nie był tylko kremówkowym Papieżem ale i wybitnym filozofem i teologiem, który słuchał młodzież. To w oparciu o akademickie spływy kajakowe i rozmowy z młodymi powstały powyższe prace głęboko oparte na treściach biblijnych oraz charakteryzujące się: niezwykłą spójnością, przenikliwością myśli i wielką głębią treści.
Treści te nie zawsze są łatwe w odbiorze dla każdego czytelnika, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji, na której nasz duszpasterz w sposób przystępny przybliży je i być może odpowie na nurtujące pytania.

Wielu uważa, że Kościół Katolicki to ciemnogród i źródło dyskryminacji kobiet. Czy tak jest aby na pewno? Analiza treści biblijnych pozwoliła naszemu Wielkiemu Rodakowi na użycie stwierdzenia “Geniusz kobiecy”.
Zachęcamy więc do zapoznania się z Kościelną wizją kobiety w ujęciu teologii ciała Św. Jana Pawła II.

Zapraszamy!
Animatorzy RCS Katowice

O autorze Wyświetl wszystkie posty Autor strony

Michał Urbankiewicz

Animator koordynujący w katowickiej grupie Ruchu Czystych Serc.