Grupa RCS Katowice

Witajcie Kochani!

Jesteśmy katowicką grupą Ruchu Czystych Serc, działającą od 2016 r. Wcześniej działaliśmy przy Duszpasterstwie Akademickim, a obecnie funkcjonujemy przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach, na ul. Granicznej 26. W tym roku spotykamy się co tydzień w piątki o 18:00. Zaczynamy Mszą Św. a później udajemy się do salek parafialnych. Nasze spotkania mają formę: konferencji, adoracji, spotkań formacyjnych lub integracyjnych.

Ruch Czystych Serc to stowarzyszenie kościelne zrzeszające dobrowolnie ludzi kierujących się w swoim życiu zasadami czystości: myśli, intencji, duszy i ciała. Zawierzamy się codziennie Panu Jezusowi przez ręce Niepokalanej Matki Maryi i w ten sposób budujemy w nas silną, odpowiedzialną, piękną miłość do Boga i do ludzi.
RCS to nie tylko ruch dla tych, którzy zasadami czystości kierowali się od zawsze.
To także przystań dla tych wszystkich poranionych, którzy pragną na nowo rozpocząć swoje życie z Bogiem. Pan Jezus, najlepszy Lekarz, potrafi uleczyć każdą ranę, otrze każdą łzę
i wyprostuje każdą pokrzywioną ścieżkę naszego życia. Dla Niego nie ma beznadziejnego przypadku i każdego może uzdrowić. Recepta: codzienne spotkanie z Nim na modlitwie, czerpanie sił z Eucharystii i powierzanie Mu wszystkich swoich spraw.
Czy pozwolisz Panu Jezusowi poddać się kuracji oczyszczającej?
On tylko czeka, aby wziąć Cię w swoje ramiona i ofiarować Ci wolność, radość i bezwarunkową miłość.

Grupa RCS Katowice zaprasza!

RCS Katowice i pan Jacek Pulikowski

RCS Katowice na wykładzie pana Jacka Pulikowskiego na Uniwersytecie Śląskim.