ITE AD JOSEPH – Idź do Świętego Józefa.

W VI Niedzielę Wielkanocą w parafii św. Brata Alberta w Busku Zdroju odbyło się Uwielbienie ze św. Józefem. Myślą przewodnią spotkania była pieśń „Ite ad Joseph! GPS ze św. Józefem”, do której słowa napisał o. Krzysztof Piskorz OCD, a muzykę skomponował Pan Zbigniew Małkowicz.

Podczas Uwielbienia zespół LUMEN wykonał następujące utwory: „Jednym spojrzeniem”, „Twoją na zawsze jestem Panie”, „Błogosławieni czystego serca”, „Jesteś Królem” i inne. W śpiew włączył się również chórek utworzony z członków wspólnoty Ruchu Czystych Serc z Kielc, Buska Zdroju i Poznania  Ze względu na ograniczenie liczby wiernych w świątyni wydarzenie było transmitowane na parafialnym kanale YouTube, dzięki czemu wiele osób mogło duchowo włączyć się w modlitwę. Podczas nabożeństwa adorowaliśmy wspólnie obraz Świętego Józefa, który zawitał do buskiej parafii w ramach uroczystej peregrynacji, zainicjowanej przez ks. bp Jana Piotrowskiego 1 maja 2021 r. Towarzyszyły nam modlitwy i myśli Świętych, odnoszące się do św. Józefa i Jego ogromnej roli, jaką odegrał na ich drodze do świętości (św. Alfonsa Marii Liguori, św. Bernardyna ze Sieny, św. Jana Pawła II, św. Jana XXIII, św. Pawła VI, św. Gemmy Galgani,  św. Teresy od Jezusa oraz św. Piusa X)

Uczestnicy uwielbienia  modlili się również wezwaniami ku czci ukrytego życia Świętego Józefa z Jezusem i Maryją. Wezwania te obejmowały prośby i błagania skierowane do Opiekuna Świętej Rodziny, aby wypraszał u Jezusa potrzebne łaski.

Było to wprowadzenie w wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową. Zaś zespół LUMEN poprowadził nabożeństwo majowe, śpiewając Litanię Loretańską.

Na zakończenie Uwielbienia ze św. Józefem odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. Jerzego Molewskiego TChr, zastępcy redaktora naczelnego czasopisma „Miłujcie się!” i moderatora krajowego Ruchu Czystych Serc i ks. Dariusza Węgrzyna, moderatora Ruchu Czystych Serc diecezji kieleckiej. Homilię wygłosił ks. Jerzy Molewski TChr, Członkowie.  RCS Poznań podzielili się świadectwem życia w czystości. Oprawę muzyczną Mszy Świętej zapewnił zespół LUMEN.

Serdeczne Bóg zapłać ks. Dziekanowi Markowi Podymie, proboszczowi parafii pw. św. Brata Alberta za życzliwość i otwartość, jak też dziękujemy Ks. Tadeuszowi Szlachcie, proboszczowi parafii   pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, gdyż tam również systematycznie gromadzi się na modlitwie i formuje międzyparafialną wspólnota RCS Busko Zdrój przy stałej obecność i życzliwości Duszpasterzy.

Serdecznie dziękujemy ks. Jerzemu Molewskiemu TChr za skierowane do nas słowo podczas homilii. Podziękowania kierujemy również w stronę Pana Zbigniewa Małkowicza wraz z zespołem LUMEN za poprowadzenie Uwielbienia ze Świętym Józefem. Nasze podziękowania kierujemy do Ks. Marka Bladego za pomoc podczas uwielbienia i udostępnienie sprzętu do aranżacji wydarzenia.

Jako członkowie Ruchu Czystych Serc jesteśmy przekonani, że Święty Józef wyprasza dla nas dar czystego serca, wskazuje drogę do czystej i pięknej miłości i wspiera w każdej potrzebie.

„Idźmy do Świętego Józefa !”

Dominika Krzemińska, Maria Boś, Katarzyna Sobota,
Ruch Czystych Serc

Ks. Dariusz Węgrzyn

Moderator RCS DK

About author View all posts

ks. Dariusz Węgrzyn