RUCH CZYSTYCH SERC 2020

WSPÓLNOTA

  1. Ruch Czystych Serc, to wspólnota w która proponujemy formację ukazaną jako drogę do zdobywania daru czystego serca i dojrzewania do miłości. Członkowie ruchu – wbrew współczesnej mentalności świata – podejmują trud życia wiarą zgodnie z Ewangelią, nauczaniem Kościoła Katolickiego, ze szczególnym uwzględnieniem teologii ciała św. Jana Pawła II. Jest to formacja, która prowadzi do pełnego zjednoczenia z Jezusem poprzez Sakramenty.

FORMACJA

  1. Pod patronatem redakcji „Miłujcie się” powstał też pierwszy program formacyjny pt. „Droga Czystej Miłości” Jest to propozycja formacji, jako drogi, na której nauczycielem i wychowawcą jest sam Jezus Chrystus, który uczy kochać i obdarza czystym sercem. Są to gotowe konspekty spotkań.

NIE PRZEGRAJ MIŁOŚCI

  1. Wśród różnych materiałów promujących czystość redakcja „Miłujcie się” przygotowała numer specjalny „Nie przegraj Miłości”! Jesteśmy w stanie dostarczyć konieczną ilość egzemplarzy w celu ewangelizowania młodzieży w temacie czystości.

SPOTKAJMY SIĘ

  1. Spotkania Ruchu Czystych Serc odbywają się w Kościele Akademickim p.w. Św. Jana Pawła II – przy Centrum Duszpasterskim WESOŁA 54. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 gromadzimy się na Mszy Świętej w intencji RCS DK i młodzieży naszej diecezji, a po niej  o godz. 19.15 na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkania formacyjne są w każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz 19.15 (w salkach Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54).

O NAS

  1. W ostatnim numerze czasopisma „Obecni” wyd. przez WSD jest zamieszczony artykuł pt. „Ruchu Czystych Serc” – podążać za Błogosławieństwem Bożym. Zachęcamy do lektury.

About author View all posts

ks. Dariusz Węgrzyn