Uczciliśmy Bł. Karolinę. Bp kielecki Jan Piotrowski mianował dwie osoby animatorami świeckimi ruchu. Margaretka w RCS!

W dniu 18 listopada br. w 106. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny zgromadziliśmy się na uroczystej Eucharystii w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II Centrum Duszpasterskie Wesoła54 , aby modlić się za członków i sympatyków Ruchu Czystych Serc, a także za młodzież, małżeństwa i rodziny Diecezji Kieleckiej.

Liturgii przewodniczył ks. Mirosław Cisowski, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa wraz z ks. Dariuszem Węgrzynem, moderatorem diecezjalnym RCS, ks. Markiem Bladym oraz ks. Rafałem Dudałą, rektorem Kościoła Akademickiego.
Serdeczne Bóg zapłać dla naszych drogich Duszpasterzy za sprawowanie Najświętszej Ofiary w tak ważnym dla nas dniu! Dziękujemy ks. Mirosławowi za skierowane do nas słowo podczas homilii! Transmisję Mszy Świętej zrealizowało Radio eM Kielce, którą udostępniliśmy na naszym profilu. Dziękujemy bardzo za wsparcie! Dzięki niemu osoby pragnące modlić się za wstawiennictwem naszej Patronki, mogły łączyć się z nami duchowo.
Podczas Eucharystii prosiliśmy Boga za wstawiennictwem bł. Karoliny o pomoc i wstawiennictwo we wszystkich trudnych zmaganiach o czystość serca. Objęliśmy też pamięcią modlitewną redakcję czasopisma Miłujcie sięoraz wszelkie inicjatywy ewangelizacyjne związane z RCS.
Po Komunii Świętej miał miejsce obrzęd przyjęcia siedmiu członków wspólnoty RCS do Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka. Członkowie Margaretki będą modlić się w intencji ks. Dariusza.
Ponadto nasze dwie koleżanki, Dominika Krzemińska i Marysia Boś, otrzymały z rąk ks. Mirosława Cisowskiego oficjalne decyzje ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego w sprawie powołania ich na animatorki Ruchu Czystych Serc. Dominika została Animatorem Diecezjalnym, a Marysia – Animatorem Dekanalnym.
Na zakończenie uroczystości odmówiliśmy wspólnie Litanię do bł. Karoliny przed jej relikwiami i wizerunkiem.
Bł. Karolino, módl się za nami!

About author View all posts

ks. Dariusz Węgrzyn