Category - Dzieła

Kurs Alpha – ONLINE !

Alpha Online to cykl interaktywnych spotkań za pomocą programu do wideokonferencji zoom, w trakcie których odkrywamy różne aspekty wiary chrześcijańskiej.

Aby uczestniczyć w spotkaniu, nie musisz wychodzić z domu. Nie musisz mieć również skomplikowanego oprogramowania i drogiego sprzętu. Wystarczy komputer z mikrofonem połączony z internetem… no i świetnie jeśli będziesz miał/miała także kamerkę, abyśmy mogli lepiej się komunikować.

Dla lepszej organizacji naszych spotkań zachęcamy Cię do rejestracji swojej obecności w formularzu:

https://forms.gle/WzRK6AF3535iDQAj8

Zaczynamy już we wtorek 21 kwietnia o godz. 19.00!

Spotkania zawierają ciekawy wykład w formie filmu i dyskusję w kilkuosobowych grupach. Podczas rozmowy można zadać każde pytanie, także to, na które nie ma gotowych odpowiedzi. Wykłady i dyskusje są prowadzone w sposób przystępny i nie wywierający presji. Zatem nie przejmuj się swoimi poglądami, czy światopoglądem. Zawsze będziesz mile widziany/widziana w naszym gronie 🙂

Pamiętaj, że Alpha jest dla każdego!

W Alpha, mogą uczestniczyć Ci którzy regularnie chodzą do Kościoła, jak również Ci, którzy w nim dawno nie byli, ale są otwarci na zrozumienie chrześcijaństwa i nie boją się zadawać, trudnych pytań, oraz szukać na nie odpowiedzi.

Uczestnictwo w Alpha jest całkowicie bezpłatne!

Jeśli chcesz więcej się dowiedzieć na temat Alpha dla młodzieży Online możesz do nas napisać: spotkania.alpha@gmail.com

Więcej informacji na temat Alpha znajdziesz na stronie:
http://polska.alpha.org

 

2019 rok w RCS

Tak tak, okazuje się, że upłynęło pół roku, odkąd na naszej stronie pojawił się ostatni wpis z informacjami. Po prawej stronie jednak zmieniały się plakaty i informacje o spotkaniach. Marcin znów przysnął, piszę o sobie w trzeciej o sobie 😉
Najmilsi goście niniejszej strony – nie miejcie wrażenia “aha, strona nie działa – pewnie nie ma spotkań!”. Od stycznia 2018 roku, odkąd strona funkcjonuje, spotkanie formacyjne Ruchu Czystych Serc nie odbyło się… hmm, można te przypadki zliczyć na palcach jednej ręki: gdy były wakacje, gdy trwały rekolekcje, gdy… tyle jestem w stanie sobie przypomnieć. To co miało miejsce nie jest wyrażone na zdjęciach, ale w sekcji Spotkania można przyjrzeć się infografikom o tematach naszych spotkań.
Między innymi wśród tematów spotkań były:
Aktualnie trwają dwa cykle spotkań tematycznych – o 7 grzechach głównych oraz 7 sakramentach świętych.
Uzupełniane i przeplatane są one konferencjami i innymi formami spędzania czasu na wzrastaniu do małżeństwa.
Jesteśmy gościnni – na nasze spotkania wciąż przychodzą nowe osoby, poszukujące swojego miejsca w Kościele.
Jako webmaster (sic!) i wieloletni RCSiak mam skromną nadzieję, że uda mi się znaleźć czas na nawet minimalną dawkę informacji o tym co u nas – co tydzień. Aby taka rzecz się udała, potrzebna jest Wasza modlitwa. Pozdrowienia!

Wolontariusze Areny Młodych potrzebni!

Występujemy z zachętą do miłosiernej pomocy, w służbie dobrego i sprawnego przeprowadzenia rekolekcji dla łódzkich gimnazjów i liceów, w dniach 20 i 21 marca, w ramach wydarzenia “Arena Młodych”.
Więcej informacji o samym wolontariacie i przystąpieniu do nim pod linkiem, który przekierowuje Was do strony Archidiecezji Łódzkiej.

Z wizytą w Karlinie

W niedzielne popołudnie, Adrian i Marcin – dwaj nasi dzielni mężczyźni udali się do miejscowości Karlin, by w Kościele parafialnym pw. Św. Stanisława Kostki (patrona młodzieży, którego rok obecnie obchodzimy) przemówić do grona około 30 kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Wzięli udział we Mszy św. o godz. 16.00, a następnie poprowadzili spotkanie, w którym poruszyli ogólne założenia Ruchu Czystych Serc, tematykę przygotowania do małżeństwa, cechy dobrej relacji, pielęgnację charyzmatu czystości, wzajemne i pełne umiłowanie drugiej osoby w oparciu o 5 języków miłości, wybór wolności zamiast zniewolenia – pornografią oraz nałogami, a także innymi wykroczeniami przeciwko czystości. Część główną tematu ubogaciły złożone świadectwa nawrócenia doświadczone we wspólnocie i na drodze pracy nad sobą. Na dzisiejszą Niedzielę wypadała również modlitwa o wylanie daru pobożności, daru od Ducha Świętego – po około 45-minutowej prelekcji, nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspomniana modlitwa oraz błogosławieństwo. Autentycznym owocem spotkania było podejście jednego ze słuchających chłopaków by pogratulować odwagi, przyznanie się jego do uwagi podczas całego spotkania oraz prośba o bezpośredni kontakt jeszcze kolejnej zainteresowanej osoby. Mamy nadzieję, że zasiane przez chłopaków ziarno trafiło na żyzną glebę, która przyniesie plon stokrotny.

Miłość w Zakopanem

Od 28 grudnia do 1 stycznia byliśmy w Zakopanem na rekolekcjach pod nazwą “Miłość w Zakopanem”. Towarzyszyli nam kapłani: początkowo ks. Michał Misiak, a następnie Bartłomiej Franczak. Tematyką rekolekcji było odnalezienie miłości do Boga, siebie samego oraz bliźniego. W wyjeździe uczestniczyło 30 osób, wśród których jak zawsze znalazło się miejsce dla nowych RCSowiczów i innych zainteresowanych.

Dzieeeń dobryy!

Kłaniamy się wszystkim i witamy na stronie łódzkiego Ruchu Czystych Serc! Podjęte w końcówce 2017 roku postanowienie: nie może tak być, musimy mieć stronę! jest wdrażane. O ile strona zaczęła działać i widzisz na niej jakiś błąd, lub chciałbyś przekazać nam jakieś sugestie – śmiało koresponduj z nami!