Category - Polecamy

Św. Józefie módl się za nami!

Kalendarz liturgiczny przypomina nam o dzisiejszej Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, ziemskiego ojca i wychowawcy Jezusa – patrona mężczyzn, osób pracujących, chrześcijańskich małżeństw i osób szukających swoich przyszłych małżonków, a wreszcie i dobrej śmierci. Generalnie… od spraw wszelakich. W związku z tym zachęcamy, aby zgłębić informacje o nim i za jego przyczyną modlić się. O godz. 18.00 w łódzkiej Archikatedrze uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Arcybiskup Grzegorz Ryś.
Poniżej lista kilku ciekawych adresów, a zachęcamy do sięgnięcia też głębiej do Internetu dla własnych potrzeb 😉
Świadectwo:
Praktyka:
modlitwy do św. Józefa – na portalu Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu
Lektura:
artykuł biograficzno – aksjologiczny – na portalu Polonia Christiana

Strona “Synod 2018”

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną synod2018.pl – nowym portalem dedykowanym młodzieży chrześcijańskiej. Idea portalu powstała wśród młodych skupionych wokół Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Oprócz przygotowania wyjazdu polskich grup na ŚDM, Biuro stanowi także sekretariat Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski oraz koordynuje opracowanie programu formacyjnego dla młodych.

Seks przed ślubem – rekolekcje o. Remigiusz Recław

Znany Łodzianom Jezuita, o. Remigiusz Recław, wieloletni koncelebrans Mszy o Uzdrowienie, duszpasterz zespołu muzyczno-ewengelizacyjnego “Mocni w Duchu” ze swoimi Youtubowymi rekolekcjami o doskonale wpasowującej się w nasze zainteresowania tematyce: Seks przed ślubem (tak czy nie i dlaczego). Zachęcamy do zapoznania się z czteroodcinkową playlistą:

Film “Droga do wolności”

Nasz etatowy animator Mateusz Wendland, sympatyzujący ze wspólnotą Mocni w Duchu, posługujący modlitwą wstawienniczą i nie tylko, jest współautorem (w zakresie reżyserii i zdjęć) filmu dokumentalnego “Droga do wolności”, ukazującego sposoby stosowania modlitwy uwolnienia 5 kluczy autorstwa Neal’a Lozano oraz świadectwa dzięki jej działaniu. Film ukazał się na kanale łódzkich Jezuitów 17 grudnia 2017 roku, a teraz na swój kanał udostępnił go także o. Adam Szustak. Nie możemy się tym nie pochwalić, tzn. nie możemy hamować chwalenia naszego Pana dzięki możliwemu do nastąpienia uzdrowieniu – pożądanym efekcie tego filmu. Brawo Mateusz, dziękujemy Ci Duchu Święty za natchnienie go do tej posługi!
Prezentujemy film z kanału Langusty, jak również odsyłamy do konferencji Mateusza wygłaszanych na naszych spotkaniach: