Dzień Kobiet na RCSie

Czwartkowy wieczór to idealna pora na randkę, i nie tylko z okazji Dnia Kobiet, który wypadł w kalendarzu akurat w dzień gdy gromadzi się łódzki RCS. Wczorajsza randka była nietypowa… bo rozpoczęła się w Kaplicy, gdzie adorowany był w Najświętszym Sakramencie nasz Oblubieniec, Pan. Okazaliśmy Mu miłość, oddaliśmy Mu cześć, złożyliśmy Mu dzięki i powierzyliśmy nasze sprawy, jak zwykle i w ciszy, i przy śpiewie, i w dialogu. A mężczyźni już coś knuli 😉 Bo niektórzy wyszli wcześniej, by po przejściu do Wydziału Duszpasterstwa zaskoczyć niewiasty czystego serca prezentem! Prezentem w postaci kwiatów i lusterka, które widać na zdjęciu (a w ich odbiciu…). Oprócz tego oczywiście życzenia!

Po całych uprzejmościach, do akcji wkroczył nasz Pasterz, ks. Łukasz Burchard. Z racji Dnia Kobiet, ale i z racji że Pismo jest pełne mocy, przedstawił nam on postać Judyty, bazując właśnie na jej księdze. Wpierw ciekawy rys historyczny, potem wzmianka o mocy modlitwy i dwóch obliczach niewiary wynikających właśnie z Księgi Judyty (wystawianie Pana Boga na próbę, wyznaczanie mu czasu, szukanie znaków). Nakreślony został jej obraz, tak aby (bo to prawda!) z jej przykładu mocy nabrały zarówno kobiety, jak również owoc zebrać mogli faceci. Jak powiedziała jedna z naszych uczestniczek:

Ogólnie konferencja sztos i petarda
Długo by opowiadać
Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach, jak i sięgania do zakładki Chrześcijańskie wydarzenia w Łodzi, bo w najbliższym czasie dziać się będzie bardzo dużo!