Komunikacja damsko-męska

21. czerwca odbyło się kolejne nasze spotkanie. Rozpoczęliśmy spotkanie Adoracją u sióstr Urszulanek, a następnie udaliśmy się do Wydziału na konferencję. W tym tygodniu naszym gościem była Maria Woźniak, która pracuje na co dzień jako psycholog. Przekazała nam trochę teorii o tym jak mowa naszego ciała wpływa na osoby z którymi rozmawiamy. Usłyszeliśmy także o dwunastu barierach, które mogą przeszkodzić nam w prowadzeniu rozmów z drugą osobą. Była mowa m. im. o zadawaniu zbyt dużej liczby pytań, rozpraszaniu czy krytykowaniu i ocenianiu podczas rozmowy.
Myślę, że wielu z nas zapadło w głowie podsumowanie, którym zakończyła Marysia swoją konferencje – Byśmy pamiętali, że w dialogu ważna jest dojrzałość emocjonalna i umiejętność nazywania swoich emocji. Jeśli chcemy z kimś dojrzale, owocnie rozmawiać musimy umieć nazywać to co w Nas samych się dzieje.
To był bardzo dobry wspólny czas. Oprócz teorii, mieliśmy też okazję sprawdzić czy wszystko dobrze zrozumieliśmy podczas przygotowanego zadania, a także zobaczyć humorystyczne scenki, które pozwoliły nam wszystko lepiej zrozumieć.

Relację napisała jedna, kolejna (inna niż przed tygodniem!) z RCSowych “Ań”

Dziękujemy!