Ruch Czystych Serc

Ruch Czystych Serc jest coraz bardziej rosnącą w siłę duchową rewolucją miłości Jezusa. W obliczu wszechobecnej pornografii, propagandy brutalnego egoizmu i moralnego zepsucia, wielu młodych ludzi buntuje się i nie chce, aby nimi manipulowano, wprowadzając w niewolę uzależnienia od doznań seksualnych. Chcą kochać czystą miłością i dlatego dają się prowadzić przez życie tylko Jezusowi. Dlatego też patronką Ruchu Czystych Serc jest bł. Karolina.

Błogosławiona Karolina urodziła się we wsi Wał-Ruda 2 sierpnia 1898 r. i poniosła męczeńską śmierć 18 listopada 1914 r., broniąc swego dziewictwa przed usiłującym ją zgwałcić rosyjskim żołnierzem. Pijany żołdak podstępem wyprowadził Karolinę do lasu z zamiarem wykorzystania dziewczyny. Karolinie udało się wyrwać z rąk gwałciciela. Uciekała przed napastnikiem przez około 800 m poprzez leśne bagna porosłe gęsto krzakami. Kiedy ją dogonił, nastąpiła dramatyczna walka. Niezaspokojona seksualna żądza sprawiła, że żołdaka opanowała piekielna nienawiść i chęć zemsty. Ponieważ Karolina z niezwykłą odwagą dalej się broniła, rozwścieczony żołnierz wydobył szablę i zaczął zadawać jej ciosy w głowę, prawe przedramię, klatkę piersiową a na koniec przebił gardło.

Oddała swoje życie z miłości do Chrystusa, broniąc swego dziewictwa i cnoty czystości. W czasie jej beatyfikacji w Tarnowie 10 czerwca 1987 r. Ojciec Święty mówił:

„Karolina nie ocaliła życia doczesnego […] oddała to życie, aby zyskać życie z Chrystusem w Bogu. […] Swoim życiem i śmiercią przemawia przede wszystkim do młodych: chłopców i dziewcząt. […] Mówi o wielkiej godności kobiety: o godności ludzkiej osoby. O godności ciała, które wprawdzie na tym świecie podlega śmierci, jest zniszczalne, jak i jej młode ciało uległo śmierci, ale nosi w sobie to ludzkie ciało, zapis nieśmiertelności, jaką człowiek ma osiągnąć w Bogu wiecznym i żywym, osiągnąć przez Chrystusa”.

Prośmy błogosławioną Karolinę o pomoc i wstawiennictwo we wszystkich trudnych zmaganiach o czystość serca. Jeżeli i Ty pragniesz włączyć się w Ruch Czystych Serc, poproś bł. Karolinę, aby ci towarzyszyła w realizacji tej decyzji.

ks. M. Piotrowski z zespołem redakcyjnym

Przeczytaj więcej o bł. Karolinie lub dołącz do RCS