Seksualność – błogosławieństwo czy przekleństwo?

W najbliższą środę, 23 października, zapraszamy Was na prelekcję ks. Marka Dziewieckiego “Seksualność – błogosławieństwo czy przekleństwo?”. Ks. Marek poruszy temat, który w środowisku kościelnym zawsze budzi wiele kontrowersji. Kościół przypomina współczesnemu człowiekowi, że dojrzale przeżywana seksualność jest sposobem wyrażania miłości wiernej i wyłącznej miłości małżeńskiej oraz miejscem odpowiedzialnego przekazywania życia. Natomiast seksualność przeżywana w sposób oderwany od prawdy, miłości i płodności staje się miejscem wyrażania przemocy i przekazywania śmierci.

Więź z Bogiem jest najlepszą gwarancją, że nasza seksualność będzie zintegrowana z naturą i powołaniem człowieka i że będzie komunikować wyłącznie to, co jest zgodne z zamysłem Stwórcy, a zatem wierną, odpowiedzialną i płodną miłość małżeńską i rodzicielską.

O ks. Marku Dziewieckim:
Doktor psychologii, wykładowca akademicki, dyrektor telefonu zaufania – „Linia Braterskich Serc” (800 311 800) w Radomiu, rekolekcjonista, ekspert Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy KEP, autor ponad siedemdziesięciu książek z zakresu małżeństwa i rodziny, wychowania, komunikacji międzyludzkiej, a także profilaktyki i terapii uzależnień.

Zaczynamy o 18:00 Mszą św. w Katedrze Warszawsko-Praskiej, a następnie przejście na prelekcję ks. Marka, tym razem wyjątkowo w sąsiednim budynku Akademika Praskiego na Floriańskiej 3A. Po prelekcji odbędzie się krótka prezentacja naszej wspólnoty. Spotkanie zakończymy Adoracją.

Plan spotkania:
18:00 – Msza św. w Katedrze Praskiej
19:00 – Spotkanie w Akademiku Praskim (ul. Floriańska 3A)
20:30 – Adoracja
21:00 – Zakończenie spotkania