RCS Wrocław

Witajcie Kochani

W pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia w Gimnazjum Salezjańskim im. św. Edyty Stein odbył się nasz pierwszy mikołajkowy (i pierwszy w ogóle) kiermasz. Zbieraliśmy pieniądze na cel charytatywny, na Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta z racji kończącego się roku świętego Brata Alberta. Wiele osób pomogło nam w zbiórce przedmiotów przeznaczonych na kiermasz. W sprzedaży znalazła się głównie biżuteria, czyli kolczyki, naszyjniki, pierścionki, bransoletki, a także broszki, łańcuszki i inne. Oprócz biżuterii na sprzedaż była również maskotka, nowe, jeszcze zapakowane breloczki z barwami narodowymi, gumki do włosów, spinki, paski do spodni, magnesy na lodówkę, pudełko na biżuterię, maska karnawałowa prosto z Włoch, ręcznie robione kartki okolicznościowe i inne.

Nasze stoisko prezentowało się bardzo okazale. Oprócz przedmiotów przeznaczonych na cel charytatywny sprzedawaliśmy również wieńce adwentowe oraz świece, ponieważ cały kiermasz w gimnazjum miał charakter świąteczny.

Zebraliśmy kwotę w wysokości 320 zł, którą przeznaczymy dla bezdomnych kobiet mieszkających w domu św. Brata Alberta.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania naszego kiermaszu. Już teraz nastawiamy się psychicznie i duchowo na kolejne tego typu akcje. Następny kiermasz planujemy już na luty, prawdopodobnie będzie to kiermasz z okazji Walentynek, z racji tego, że zostało wiele przedmiotów na sprzedaż, a będzie to świetna okazja, żeby sprawić bliskiej osobie przyjemność drobnym upominkiem i przy okazji pomóc tym, którym tej bliskiej osoby w życiu brakuje.

 

Autor: Diana Brożyna

O autorze Pokaż wszystkie posty

Łukasz Górnicki